Umowy przewozowe to podstawa
Przed stworzeniem jakiegokolwiek rozkładu jazdy, należy podpisać umowę przewozową z inną firmą. Pozwoli ona na wykupienie wjazdów na obcy dworzec. Bez podpisanej umowy nie możesz wjeżdżać na inne dworce, więc tym samym nie możesz stworzyć rozkładu jazdy.
Wyszukiwanie kontrahentów do przejazdów
I SPOSÓB
Aby wysłać propozycję umowy przewozowej, należy kliknąć w menu "Moja firma", a następnie "Umowy przewozowe" na górze otwartego okienka. Po prawej stronie jest przycisk "Nowa umowa" - kliknij na niego. Na otwartej stronie wyszukujemy firmy znajdujące się w wybranej odległości od Twojego dworca. Obok każdej znajduje się link "Wyślij propozycję umowy", która prowadzi nas do formularza.
II SPOSÓB
Istnieje inny sposób wyszukiwania dworców, który również może się przydać. Tym razem posłużysz się mapą. Kliknij "Mapa" w menu gry. Po lewej stronie, w sekcji "Szukaj dworców", podaj odległość od punktu oraz ustaw punkt na mapie, według którego będzie wyszukiwanie. Po kliknięciu "Szukaj" na górze lewej kolumny wyświetlą się dworce spełniające kryteria wyszukiwania. Kliknij na nazwie dworca, a następnie "Idź do dworca" zaraz pod listą. Na stronie dworca, po prawej na górze znajdują się ikony, pozwalające na pewne akcje. Jedna z ikon nazywa się "Wyślij propozycję umowy przewozowej", która prowadzi nas do formularza.
Wysyłanie umowy przewozowej
Pierwsza część "Warunki umowy" określa, ile wjazdów każdego dnia udostępniają firmy oraz ile jest warty jeden taki wjazd. Głównym źródłem zarobku jest wysyłanie autobusów. Tak więc mało atrakcyjne dla Ciebie może być udostępnianie wjazdów na własny dworzec. Jednak zezwolenie na wjazd innych pojazdów do siebie ma dwa zasadnicze plusy - propozycja umowy staje się dużo bardziej atrakcyjna dla drugiej strony oraz mimo wszystko dostajesz dodatkowe pieniądze (w przeciwnym przypadku dworzec stałby pusty i nie dostałbyś pieniędzy za wjazdy i klientów korzystających z lokali). Tak więc ustawiamy dowolne wartości i przechodzimy do drugiej części.
Sekcja "Obowiązywanie umowy" pozwala dopasować umowę do niektórych sytuacji. Gdy chcemy zapewnić stabilność firmie, warto rozplanować odnawianie umów regularnie przez cały miesiąc, aby jednego dnia nie płacić olbrzymich kwot za kilka umów. Również sugeruję nie zmieniać automatycznego odnawiania umowy, ponieważ szukanie kotrahentów co miesiąc nie zapewni stabilności firmie. Sensowne jest ustawienie okresu rozliczeniowego na krótszy czas, np. 7 dni - zapewni to większą płynność finansową.
Można wysłać tylko 2 darmowe propozycje umów w trakcie dnia. O północy licznik się resetuje. Limit nie dotyczy negocjacji umów.
Negocjowanie umowy
Umowy przewozowe można negocjować, jeśli nie odpowiadają nam warunki. W takim przypadku należy kliknąć link "Negocjuj umowę" pod otrzymaną propozycją. Formularz do negocjacji umowy wygląda identycznie jak przy wysyłaniu pierwszej propozycji, co pozwala modyfikować jej wszystkie parametry. Warto jednak, jeszcze przed pierwszym wysłaniem umowy, napisać wiadomość prywatną do innego gracza, by dowiedzieć się, czy w ogóle jest on zainteresowany umową przewozową. Inaczej może okazać się, że wykorzystasz limit 2-óch darmowych propozycji dziennie, a żadnej umowy nie podpiszesz.
TWORZENIE ROZKŁADU JAZDY
Gdy masz już podpisane umowy przewozowe i kupione odpowiednie pojazdy, możesz stworzyć rozkład jazdy. Aby to zrobić, wejdź w "Moją firmę" w menu gry, a następnie "Rozkład jazdy" na otwartej planszy. Po prawej na górze kliknij "Nowe połączenie".
Zaczniemy tworzenie linii prostej. Linia objezdna ma zastosowanie rzadziej. Zaznacz dworce, na które chcesz wysyłać swoje autobusy i kliknij na strzałkę, aby przenieść je na prawą stronę. Jeśli przeniesionych jest kilka dworców, możesz je przenosić, zmieniając kolejność - co za tym idzie, modyfikując trasę.
Krok 2
W zależności od wybranych miejscowości, niektóre typy linii mogą być dostępne lub nie. Tutaj możesz dowiedzieć się, czym różnią się typy linii i którą opłaca się wybrać. Chwilę może zająć Ci zrozumienie, na czym polega edycja rozkładu jazdy, ale po chwili może okazać się łatwe. Nie zapomnij ustawić pojazdów rezerwowych na linię. Gdy normalnie ustawiony autobus ulegnie awarii, pojazd rezerwowy zastąpi go na trasie. Zadowolenie klientów spadnie tylko trochę. Gdy nie ustawisz pojazdów rezerwowych, klienci będą bardzo niezadowolenie i do tego będziesz musiał wypłacić im odszkodowanie, które kilkukrotnie przekracza cenę za bilety, jaką zapłacili.
Rozkład jazdy zaczyna obowiązywać dopiero od najbliższej północy
Może zainteresuje Cię również artykuł Jak stworzyć optymalny rozkład jazdy? Czym się różnią typy linii?.